Aby zapobiec potencjalnemu ryzyku i nieprzyjemnemu zapachowi bakterii i pleśni wprost z klimatyzacji powinieneś czyścić system klimatyzacji. Urządzenie to wyposażone jest w generator ozonu, który przekształca najmniejsze ilości tlenu w bardzo silny dezodorant do pomieszczeń. Dodatkowo, uwolniony ozon dezynfekuje kanały wentylacyjne, dzięki swojej wysokiej mocy utleniającej, eliminuje zarazki w ogóle i zapobiega zarówno zanieczyszczeniom chemicznym, jak i rozmnażaniu się bakterii.

 

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja w samochodzie jest bardzo narażona na brud, zanieczyszczenia, dym i inne formy zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia te mogą być przenoszone do wnętrza pojazdu, prowadząc do poważnych problemów zdrowotnych i nieprzyjemnych zapachów. Filtr klimatyzacji wychwytuje kurz lub pyłki, które przedostają się przez system wentylacyjny samochodu, chroniąc Cię przed nieprzyjemnymi zapachami i złym smakiem tych zanieczyszczeń. Aby zagwarantować prawidłowe użytkowanie Twojego klimatyzatora, najlepiej jest przeprowadzać jego prawidłową konserwację.

Wraz z nadejściem lata miliony ludzi obawiają się perspektywy konieczności czyszczenia klimatyzacji samochodowej. Ten strach wynika z ich świadomości, jak ważną rolę odgrywa czysta klimatyzacja samochodowa w zapewnieniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Dobrze utrzymana klimatyzacja samochodowa pozwoli ci mieć świeże powietrze w twoim samochodzie nawet w najgorętsze dni. Zainwestowanie godziny swojego czasu w czyszczenie klimatyzacji zwróci się podwójnie, wydłużając żywotność urządzenia, a tym samym twojego samochodu.

Dlaczego należy odgrzybiać klimatyzację samochodową?

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo wrażliwym elementem. Musi być czyszczona zgodnie z potrzebami i nie może być niedbała. W przeciwnym razie może to spowodować awarię systemu. Czysty klimatyzator jest niezbędny dla dobrej jakości powietrza w Twoim samochodzie. Nie powinieneś też nigdy używać wody do czyszczenia klimatyzacji samochodowej ani żadnych elektronicznych komponentów w pojeździe.

Jeśli filtr powietrza klimatyzacji (zwany też filtrem pyłkowym) jest zabrudzony, jego wydajność spada i klimatyzacja potrzebuje więcej czasu, by w pełni schłodzić pojazd. Z czystym filtrem powietrza Ty i Twoi pasażerowie będziecie cieszyć się lepszym przepływem powietrza – utrzymując chłód w gorące dni i ciepło w chłodne.

Zostało naukowo udowodnione, że dobrze oczyszczona klimatyzacja utrzyma Twój samochód w znacznie lepszym stanie, a nawet poprawi jakość powietrza, którym oddychasz. Dzięki wymianie filtra kabinowego Twój samochód lepiej pachnie, system chłodzenia/ wentylacji działa sprawnie, a Ty oszczędzasz na kosztach paliwa dzięki zwiększonemu przebiegowi.

Jak samodzielnie odgrzybić klimatyzację w samochodzie?

Wymiana filtra kabinowego

Otwórz pokrywę nawiewów klimatyzacji, którą znajdziesz pod wycieraczką przedniej szyby, przed obiema stopami. Zlokalizuj filtry. Zazwyczaj znajdują się one w komorze silnika lub wewnątrz samochodu, pod schowkiem. Teraz wyjmij wkład z filtrem i włóż nowy. Dobry filtr jest podstawą prawidłowego działania twojej klimatyzacji, ponieważ bez filtra powietrze będzie brudne, co spowoduje słabe chłodzenie pojazdu.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Nanoclean AC8 jest produktem dedykowanym do systemów wentylacyjnych, gdzie zapachy pochodzące z zanieczyszczeń i pleśni muszą zniknąć. Rzeczywiście, produkt ten pomaga utrzymać przewody wentylacyjne wolne od rozwoju bakterii i nieprzyjemnych zapachów przez długi czas. Nanoclean AC8 powinien być stosowany okresowo do wszystkich rodzajów urządzeń wentylacyjnych.

System dezynfekcji klimatyzacji w pojazdach Nanoclean AC8 jest dostarczany w pełni gotowy do użycia i wymaga jedynie szybkiego montażu. Aby go użyć, włącz klimatyzator i wybierz najwyższe ustawienie. Umieść Nanoclean AC8 przed przednim fotelem pasażera i uruchom odpowiednią dźwignię, która sprawi, że działanie dezynfekujące rozprzestrzeni się po całym wnętrzu pojazdu. Na koniec wysiądź z samochodu, zamknij drzwi i pozwól produktowi działać. Za pomocą jednego przycisku możesz wybrać, czy chcesz odczekać 45 minut czy 1 godzinę przed usunięciem produktu. Poniżej kilka filmów z instrukcjami na przykładach różnych marek i różnych modeli.