Wąski korytarz często powoduje, że brakuje miejsca na swobodne poruszanie się, nie wspominając już o pozostawieniu butów czy ubrań. Poza tym, małe przedsionki sprawiają wrażenie przygnębiające i zaniedbane. Wobec tego, co można zrobić by przestrzeń wydawała się większa?

Warto przede wszystkim zastosować kolory oraz proste kompozycje. Oprócz tego zastosować klasyczny styl, do którego idealnie pasują nowoczesne dodatki. Wysokie profilowane listwy przypodłogowe, ościeżnice oraz sztukaterie pod sufitem to główne, a zarazem szczególne elementy wystroju.

 

Warto jak najwięcej otworzyć przestrzeń. Jeżeli jest taka możliwość, to wykluczyć opcję wstawiania drzwi, która skutecznie blokuje wolną przestrzeń i optycznie pomniejsza pomieszczenie. Myśląc o szafach, starajmy się wybierać takie, które maksymalnie wykorzystują przestrzeń, do tego świetnie sprawdzają się szafy pod zabudowę, inaczej mówiąc na wymiar.

 

Prócz mebli, pamiętajmy o oświetleniu. Możemy tutaj wykorzystać kilka rodzajów oświetlenia. Na przykład doświetlając wybraną przestrzeń, skierować strumień światła na część sprawiającą optyczne powiększenie wnętrza. Tego typu triki sprawiają że przedpokój wydaje się być jasny, przestronny a co najważniejsze piękny i komfortowy.