Płyta indukcyjna ma unikalny wygląd; centralny obszar płyty staje się elektrycznie aktywny. Elektromagnetyczna indukcja umożliwia szybką i precyzyjną kontrolę ciepła i gotowanie bez nieprzyjemnych zapachów, tłustych osadów i kłopotliwego czyszczenia przypaleń. Płyta pozostaje chłodna przez cały czas, a gotowanie jest możliwe dzięki indukcji elektromagnetycznej.

Jaka płyta indukcyjna?

Kuchenki indukcyjne są często używane przez właścicieli małych mieszkań, wyposażeni w nie mogą zaoszczędzić trochę miejsca. Podstawą trwałości powierzchni jest szkło ceramiczne, porcelana emaliowana. Ta technologia zapewnia wysoką wydajność i przejrzystość palników. A to jest ważne, bo bardziej precyzyjnie określa temperaturę na powierzchni palnika.

Biała płyta indukcyjna

Zaletą białych płyt indukcyjnych jest całkowita przejrzystość powierzchni, idealna do gotowania. Nie tracą one również swojego blasku z upływem czasu i praktycznie nie ulegają wpływowi wysokich temperatur. Najważniejsze jest to, że jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na gościach, to jest to zdecydowanie najlepszy wybór!

To prawda, że białe płyty wymagają więcej wysiłku przy ich czyszczeniu, bo musisz czyścić zarówno otwory palników, jak i powierzchnię. Ale praktyczność jest o wiele ważniejsza niż wygląd, a płyty indukcyjne pozwalają zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku podczas gotowania i zmywania. Białe kuchenki są o wiele trudniejsze do czyszczenia. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że powstają na nich czarne przypalenia, których nie da się usunąć żadnym środkiem – a przynajmniej nie jest to łatwe – a to psuje ich estetyczny wygląd.

Gazowe płyty grzewcze

Czerń i biel – odwieczny kontrast, ale w tym przypadku nie chodzi o ubrania czy wystrój wnętrz. Mówimy o gazowej płycie grzewczej, która zyskuje coraz większą popularność wśród nowoczesnych kucharzy. Dlaczego jest ona tak popularna i jakie daje korzyści?

Nowa generacja gazowych płyt kuchennych posiada zawór kontrolny wbudowany w eleganckie, zdejmowane pokrętło. Zawór kontrolny pozwala ci na szybką i łatwą zmianę jednego palnika na drugi. Zawory sterujące zawierają specjalną uszczelkę, która zapobiega możliwości wycieku gazu i eliminuje potrzebę stosowania kubka na tłuszcz. Funkcja samooczyszczania może być również aktywowana w celu wyczyszczenia poprzez włączenie wszystkich palników na wysokie obroty na trzy minuty. Kolejną wspaniałą nowością jest to, że ruszty i zawory regulacyjne w naszych elektrycznych wersjach mogą być zamieniane miejscami.

Gazowa płyta grzewcza jest najnowocześniejsza. To wspaniały dodatek do każdej kuchni, który sprawi, że gotowanie będzie bardziej wydajne i przyjemne dla Ciebie i Twojej rodziny.