Do garaży polecane są materiały na posadzkę wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, substancje chemiczne oraz proste w utrzymaniu higieny. Wobec tego, na posadzkę w garażu można zastosować impregnat do betonu, na którym zarówno można ułożyć różnego rodzaju płytki, jak też po należytym zabezpieczeniu zastosować, jako gotową podłogę idealną samą w sobie. Jednakże myśląc o tego typu rozwiązaniu, trzeba pamiętać by zachować spad w kierunku bramy garażowej, bądź kratki ściekowej co najmniej na dwa procent. Impregnat do betonu jest łatwy do rozprowadzenia, dodatkowo bezbarwny, można nanieść preparat bezpośrednio na przygotowany, oczyszczony beton, najlepiej w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka lub stosując natrysk.

Inny sposób na wykonanie podłogi w garażu to nałożenie na posadzkę gotowej masy cementowej, dzięki temu uzyskamy doskonale równą oraz solidną powierzchnię. Ten typ materiału na posadzkę posiada wiele zalet, między innymi odznacza się wysoką wytrzymałością na zniszczenia, zawilgocenia a co najważniejsze, krótkim czasem dojrzewania, co pozwala na osiągnięcie gotowej posadzki w pełni do użytkowania w krótkim odstępie czasowym.

Najbardziej estetycznym i higienicznym rozwiązaniem jest położenie płytek w garażu, aczkolwiek w tym przypadku warto wybierać gres mrozoodporny, który będzie również odpowiedni w sytuacji gdy zdecydujemy się na ogrzewanie garażu.