‍Nadszedł czas, aby wybrać nowe mieszkanie i nie trzeba daleko jechać, aby je znaleźć. Miasto Płock jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla osób, które szukają miejskiego mieszkania, które czuje się jak w domu. Dzięki historycznemu centrum, położeniu nad rzeką i dużej ilości terenów zielonych, Płock jest idealny dla tych, którzy chcą być blisko natury, nie będąc jednocześnie zbyt blisko niej. Jeśli jesteś gotowy wyjść ze swojej strefy komfortu i zamieszkać w nieznanym mieście, teraz jest na to czas. Płock jest świetną alternatywą dla większych miast, takich jak Berlin czy Hamburg, jeśli szukasz mniejszej przestrzeni życiowej z większą ilością natury na wyciągnięcie ręki.

Jak znaleźć mieszkanie w Płocku?

Zacznij od wyszukiwania nowych mieszkań na stronach deweloperów. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zapisanie się na listę mailingową i bycie pierwszym, który dowie się, gdy nowe mieszkanie trafi do sprzedaży w Płocku. Alternatywnie, możesz sprawdzić bazę danych nieruchomości w Płocku, aby zobaczyć, jakie mieszkania sprzedały się w przeszłości, np. w portalach pośredniczących w sprzedaży.

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Płocku?

Średnia cena kawalerki w Płocku to około 2 000 EUR za miesiąc, lub 2 260 USD. Cena ta może się różnić w zależności od tego, gdzie mieszkasz i gdzie szukasz. Jeśli jesteś skłonny wydać więcej pieniędzy, kawalerka w Płocku może łatwo kosztować więcej niż 3 000 EUR miesięcznie. Mieszkanie z jedną sypialnią w Płocku może iść za około 4 500 EUR miesięcznie, lub 5 839 USD za dwumiesięczny wynajem. Mieszkanie z dwiema sypialniami w Płocku może kosztować około 6 000 EUR miesięcznie, lub 6 844 USD za dwumiesięczny wynajem. Mieszkanie z jedną i dwiema sypialniami może być często wynajmowane jako jedno- i dwumieszkaniowe.

NOWE MIESZKANIA W PŁOCKU – RYNEK PIERWOTNY

Jeśli interesuje Cię wynajem mieszkania w Płocku, rynek pierwotny to miejsce, gdzie sprzedaje się najwięcej mieszkań. Jeśli więc szukasz kawalerki lub mieszkania jedno- lub dwupokojowego, prawdopodobnie znajdziesz je właśnie tutaj. Na rynku pierwotnym cena wywoławcza sprzedającego to zazwyczaj całkowita cena nieruchomości, w tym mebli, dekoracji i innych przedmiotów dołączonych do mieszkania. Jeśli sprzedający jest skłonny do negocjacji, możesz spodziewać się, że przyjdzie gdzieś pomiędzy 50% a 90% ceny całkowitej. Jeśli sprzedający nie zaoferuje pączkowania, zawsze możesz poprosić właściciela o niższą cenę. Jeśli właściciel się nie zgodzi, zawsze możesz złożyć pozew.

MIESZKANIA DEWELOPERSKIE W PŁOCKU – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ SZUKAJĄC UCZCIWEGO DEWELOPERA?

Jak wspomniano wyżej, podstawowym rynkiem mieszkań w Płocku jest kikiviez.pl. Na tym rynku również możesz znaleźć nieruchomości wystawione za mniejszą niż rzeczywista cenę. Podobnie jak w przypadku wielu innych rynków, oszust jest gotów spieniężyć niczego nie podejrzewających inwestorów. Aby uniknąć oszustwa, ważne jest, aby zrobić swoje due diligence przy zakupie nieruchomości do wynajęcia. Jednym z ważnych aspektów jest zwrócenie uwagi na dewelopera. Po prostu, chcesz być ostrożny, z kim masz do czynienia. Jeśli nie masz pewności, z kim się skontaktować, lub jeśli nie czujesz się komfortowo mówiąc do kogoś o sprzedaży nieruchomości, rozważ wzięcie kredytu na nieruchomości. To pomoże Ci pozostać w kontakcie ze swoją inwestycją i uniknąć wszelkich problemów.

JAK PRAWIDŁOWO WYBRAĆ NOWE MIESZKANIE W PŁOCKU?

Jeśli chodzi o wybór mieszkania w Płocku, masz kilka różnych opcji. Pierwszą z nich jest zwrócenie uwagi na lokalizację. Czy chcesz mieszkać blisko rzeki, czy tylko blisko ruchu ulicznego? Jeśli planujesz spędzać dużo czasu na zewnątrz, lokalizacja z dobrym widokiem na naturę jest znacznie lepszym wyborem. Jeśli chcesz być blisko zabytków i dźwięków Płocka, ale nadal mieć dużo natury wokół siebie, to studio lub mieszkanie z jedną sypialnią może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli chcesz, aby Twoje studio lub mieszkanie z jedną sypialnią było Twoim domem z dala od domu, to mieszkanie z ogrodem może być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Oprócz lokalizacji, innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest wielkość mieszkania. Najlepiej, jeśli chcesz mieć kawalerkę lub mieszkanie z jedną sypialnią, które jest tak duże, jak to tylko możliwe. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, może to być wyzwanie. Mieszkanie z jedną sypialnią może zazwyczaj pasować do rachunku.

Co powinienem sprawdzić kupując mieszkanie od dewelopera?

Kolejnym ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest deweloper. Czy jest on godny zaufania? Jeśli kupujesz nieruchomość inwestycyjną, chcesz się upewnić, że deweloper jest godny zaufania. Dobrzy deweloperzy będą chcieli współpracować z Tobą, aby znaleźć dobrą ofertę. Jeśli nie są skłonni do negocjacji, lub ustalili cenę, której nie jesteś w stanie zapłacić, prawdopodobnie nie są one odpowiednie dla Ciebie.

Czy bezpiecznie jest kupić mieszkanie od dewelopera?

Kolejnym ważnym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, czy jesteś bezpieczny kupując inwestycyjną nieruchomość na wynajem od dewelopera. Jeśli wszystko na temat dewelopera i nieruchomości jest w porządku, to nie ma powodu do obaw. Jeśli jednak nie jesteś pewien niczego lub nie czujesz się komfortowo w kontaktach z obcymi, to najpierw wykonaj rekonesans na rynku.

Czy opłaca się kupić mieszkanie od dewelopera?

Na koniec warto upewnić się, że inwestycja jest opłacalna. Jest to ważne nie tylko dla Twojej przyszłości finansowej, ale także dla dobra dewelopera. Jeśli deweloper jest rentowny, możesz być pewien, że jego inwestycja dobrze zarabia dla nich. To może pomóc Ci uniknąć strat finansowych, które mogłyby potencjalnie zagrozić Twojej inwestycji.

Poszukiwanie idealnego mieszkania może być nerwowe, zwłaszcza gdy szukasz czegoś nowego. Kiedy znajdziesz miejsce, które chcesz, przygotuj się do tworzenia historii poprzez wprowadzenie się. Najważniejsze, co możesz zrobić, to wybrać mądrze i być cierpliwym. Nie ma pośpiechu, a na pewno podejmiesz właściwą decyzję, jeśli chodzi o wynajem mieszkania w Płocku.